Ekonomi

Düne kadar deprem bölgesine 125 milyon litre akaryakıt gönderildi

6 Şubat’ta merkez üssü Kahramanmaraş’ta olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki deprem geniş bir alanda yıkıma neden oldu.

Yaralıların hastaneye taşınması, tahliye, güçlendirme çalışmaları ve arama kurtarma faaliyetleri için bölgedeki araçlarda akaryakıt ihtiyacı arttı.

Afetten bazı benzin istasyonlarının da etkilenmesi üzerine Petrol Sanayi Derneği (PETDER) devreye girdi.

19 Şubat akşamına kadar 125 milyon litre akaryakıt gönderildi

Dernekten yapılan açıklamaya göre, PETDER üyesi akaryakıt şirketleri, depremin olduğu ilk günden 19 Şubat akşamına kadar toplamda 5 bin 300’ü aşkın tanker seferi ile deprem bölgesine yaklaşık 125 milyon litre akaryakıt gönderdi. Bunun bir kısmı hibe akaryakıttan oluşuyordu.

Kurum ayrıca depremzedelere destek amacıyla bölgeye nakdi yardım, gıda, giyecek, hijyen malzemesi, çadır, battaniye, yatak, ilaç, tıbbi malzeme, seyyar tuvalet, elektrikli ısıtıcı, jeneratör ve temel ihtiyaç malzemeleri ulaştırdı.

“Birlik Günü”

Üyelerimiz bölgeye akaryakıtın yanı sıra acil ve temel ihtiyaç malzemeleri de gönderdiler ve göndermeye devam ediyorlar. Ayrıca belirlenen kurumlara nakdi bağışlarda bulunurlar. Tüm şirketlerimizin çalışanları bu yardım çalışmalarına katılmakta, iş paketleri hazırlamakta, nakit bağış toplamakta ve arama kurtarma faaliyetlerine katılmaktadır. Gün dayanışma günüdür, birlik günüdür. Umarım hep birlikte yaralarımızı en kısa zamanda saracağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu