Emek ve Hürriyet İttifakı Kartal Mitingi… Ercüment Akdeniz: İnkarcı Tavır Devam Ederse Emek ve Hürriyet İttifakı Kendi Adayını Çıkaracak
![](https://haber-suhut.com.tr/wp-content/uploads/2023/01/emek-ve-hurriyet-ittifaki-kartal-mitingi-ercument-akdeniz-inkarci-tavir-devam-ederse-emek-ve-hurriyet-ittifaki-kendi-adayini-cikaracak-qLP8Jwq3.webp)
Emek ve Özgürlük İttifakı’nın İstanbul mitinginde konuşan Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, “İşçilerin oyu, fakir işçilerin oyu, gençlerin ve kadınların oyu, Kürt halkı, eşit yurttaşlık isteyen Alevilerin oyları çocuk oyuncağı değil kardeşim, bileceksiniz. İnkarcı, yok sayıcı tavrınıza devam ederseniz Emek ve Özgürlük İttifakı kendi adayını çıkaracak” dedi.
EMEP, İşçi Hareketi Partisi (EHP), Halkların Demokratik Partisi (HDP), Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF), Sosyal Özgürlük Partisi (TÖP) ve Türkiye Emekçi Halk Partisi’nden (TİP) oluşan Emek ve Özgürlük İttifakı , “Yoksulluk, Savaş, Baskı” anlamına gelir. “Duralım” sloganıyla bugün ilk ortak mitingini İstanbul Kartal Meydanı’nda gerçekleştirdi.
Mitingde konuşan EMEP Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) 2 yıl 7 ay 15 gün hapis ve siyasi yasak kararının ardından İmamoğlu ile dayanışma için Saraçhane’ye gittiklerini hatırlatarak muhalefete birlik çağrısında bulundu. ) Önder Ekrem İmamoğlu. Akdeniz sözlerini şöyle sürdürdü:
“ÇALIŞMA VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI OLMADAN İSTANBUL BU KUŞATAYI KIRMAZ: İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne, Türkiye’nin en büyük şehri olan bu şehrin seçme ve seçilme iradesine darbe vurduklarında hiç tereddüt etmeden oraya gittik. ‘İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne uygulanan operasyon, HDP’li belediyelere uygulanan kayyumun aynısı’ dedik. Ama Saraçhane’den de buraya geleceksin. Emek ve Özgürlük İttifakı olmadan İstanbul bu kuşatmayı kıramaz. İstanbul, Diyarbakır’ı da yanına almadan bu ablukayı kıramaz. Gelin bu ülkeyi birlikte birleştirelim ve özgürleştirelim.
TAÇLANMIŞ SİSTEMİ GÖNDERECEĞİZ: Erdoğan ve yönetimi seçim ekonomisine giriyor. Burada açıkça söylüyoruz; kepçeyle değil kazanla kaşıkla verecekler, seçimden sonra geri alacaklar. Halkın tepesine vergiyi, borcu yok edecekler. Buna izin vermeyeceğiz. Tek adam yönetimini, arkasındaki sermaye düzenini, çete-mafya örgütünü, bu çürümüş sistemi biz göndereceğiz, halk gönderecek. Çünkü insanlar birden büyüktür.
REDDİ DİKKAT DEVAM EDERSE ŞİMDİ KENDİ ADAYIMIZ OLACAK: Burada sadece İstanbullu ya da Türkiyeli vatandaşlarımız yok. Burada Gezi’den Kobani davasına, eşbaşkanlardan milletvekillerine, belediye başkanlarına kadar tutuklu arkadaşlarımız var. Bu mitingde el eleyiz, rahatız. Bu bilinsin. Şimdi bize ‘Seçimlerde ne yapacaksınız’ diye soruyorlar. Biz Emek ve Özgürlük İttifakı partileri olarak 5 Ocak’ta bir bildiri yayınladık. Orada dedik ki ‘Öncelikle en geniş toplumsal mutabakata sahip ortak bir adayın ortaya çıkması için çalışmalara başlıyoruz. Buna hazır mısın?’ dedik. İkincisi, bak kardeşim. Bu sese kulak asmıyorsanız, ısrarla bu sese kulak veriyorsanız bakın, size söylüyorum. Bu ülkede personelin oyu, fakir işçilerin oyu, gençlerin ve kadınların oyu, Kürt halkının oyu, eşit yurttaşlık isteyen Alevilerin oyu çocuk oyuncağı değil kardeşim. . Bunu da bileceksin. İnkarcı ve yok sayan tavrınıza devam ederseniz Emek ve Özgürlük İttifakı da kendi adayını ortaya çıkaracaktır. Halkla birlikte bu meydanlara çıkaracaktır” dedi.
Akdeniz, 121. yaşını kutlayan şair Nazım Hikmet’in mısralarını okuyarak konuşmasını tamamladı.